وقتی مرد مسلح شروع به تیراندازی کرد، استاد ایالتی میشیگان در حال تدریس در کلاس بود

ایست لنسینگ، میخ. – پروفسور مارکو دیاز مونوز عصر دوشنبه در جلوی اتاق 114 در طبقه اول سالن برکی در محوطه دانشگاه ایالتی میشیگان ایستاده بود و اسلایدهای پاورپوینت را در مقابل اتاقی متشکل از ده ها دانشجوی کارشناسی ورق می زد.

ناگهان صدای بلندی از بیرون کلاس باریک و طولانی شنید. سپس دیگری. و یکی دیگر.

احتمالا ترانسفورماتور، آقای. دیاز مونوز فکر کردن را به یاد می آورد، چیزی الکتریکی که در ساختمان اشتباه شده است. لحظه ای بعد، او چهره ای را در آستانه در دید.

او در مصاحبه ای در روز پنجشنبه به یاد می آورد: “به نظر می رسید یک ربات، نه یک انسان، با ماسک و کلاه پوشانده شده است.” “به نظر غیر واقعی می رسید.”

مرد پا به اتاق گذاشت و آقای. دیاز مونوز، 64 ساله، چیزی نقره ای یا فلزی را در دستش دید. مرد آن را به سمت دانش آموزان بلند کرد و شروع به تیراندازی کرد.

“یک تیرانداز!” یکی از دانش آموزان فریاد زد. مرد مسلح صحبت نکرد.

چیزی که به عنوان یک عصر معمولی دوشنبه آغاز شده بود، در کلاسی برای دانشجویان کارشناسی درباره هویت فرهنگی کوبا، بلافاصله به صحنه مرگ و وحشت تبدیل شد. آقای. دیاز مونوز گفت که او شاهد بود که مرد مسلح که توسط پلیس به نام آنتونی مک‌ری، 43 ساله شناسایی شده بود، دست‌کم به هفت دانش‌آموز در کلاس تیراندازی کرد و دو نفر از آنها را کشت.

او گفت: “من هرگز تجربه شنیدن صدای شلیک گلوله را در نزدیکی خود نداشتم.” “حالا هرگز فراموش نمی کنم.”

پس از شروع تیراندازی، آقای. دیاز مونوز گفت، او آنقدر شوکه شده بود که نمی توانست برای پوشش غواصی کند. اما شاگردانش که به خوبی در تمرینات تیراندازی در کلاس آموزش دیده بودند، فورا واکنش نشان دادند. آنها شروع به تقلا برای فرار کردند، سعی کردند زیر میزها پنهان شوند یا به سمت در دیگری در کلاس بدوند، دور از مرد مسلح.

به نظر می رسید که برخی از آنها با طراحی صندلی ها که به زمین بسته شده بودند، کند شده و فرار را دشوار می کند.

آقای می‌گوید: «هرکس می‌توانست، خود را روی زمین انداخت. دیاز مونوز که از سال 2008 در ایالت میشیگان تدریس کرده است. او تیراندازی می کرد و تیراندازی می کرد و تیراندازی می کرد، حداقل 15 گلوله. نمی‌دانم آیا او برای بارگذاری مجدد توقف کرده است یا نه.»

بعد از چیزی که یک یا دو دقیقه به نظر می رسید، آقای. دیاز مونوز گفت، مرد مسلح اتاق را ترک کرد.

دو دانش آموز به نام های آریل دایموند اندرسون و الکساندریا ورنر کشته شدند. در این تیراندازی حداقل پنج دانش آموز دیگر زخمی شدند. یکی از دانش آموزان در حال نفس نفس زدن بود که ظاهراً از حمله آسم رنج می برد.

آقای. دیاز مونوز خود را کنار دری قرار داد و با بدنش آن را مسدود کرد تا مرد مسلح نتواند برگردد. او به دانش آموزان گفت که شیشه ها را بشکنند تا بتوانند فرار کنند. آنها شروع به شکستن آنها کردند و با کمی سختی از شیشه شکسته به زمین پایین رفتند.

تعدادی از دانش آموزان در کلاس باقی ماندند و از مجروحان مراقبت کردند. او گفت: “یک دانش آموز کنار تخته سیاه من جمع شده بود و می گفت: “درد است، درد دارد.” دانش آموزانی که مانده بودند، فشار می آوردند، به آنها کمک می کردند تا خونریزی نکنند. او گفت که معتقد است آن دانش آموزان زنده مانده اند.

در عرض تقریباً 10 دقیقه، پلیس به محل رسید و امدادگران به سرعت شروع به درمان دانش آموزانی کردند که تیر خورده بودند.

آقای. دیاز مونوز و دانش آموزانی که از تیراندازی فرار کرده بودند در نهایت از کلاس درس خارج شدند و به موزه هنر همسایه رفتند.

کریس روزمن، معاون موقت رئیس ایالت میشیگان در یک کنفرانس خبری در دانشگاه روز پنجشنبه گفت: مک‌ری دو اسلحه را که دوشنبه شب به دانشگاه آورده بود، به‌رغم دستگیری در سال 2019 به اتهام جنایت به دلیل حمل یک اسلحه نیمه خودکار Ruger LCP .380، به طور قانونی خریداری کرده بود.

بدون سابقه جرایم خشونت آمیز و تنها خراش های جزئی با قانون، عمدتاً اتهامات خودرو، در نهایت به یک جنایت در شهرستان انگهام، که بخش زیادی از لنسینگ را شامل می شود، اعتراف کرد و به 18 ماه حبس تعلیقی محکوم شد، که این گزینه را باز گذاشت. خرید سلاح در آینده

وقتی آقای رئیس رزمن گفت که مک‌ری پیدا شد، او دو تفنگ دستی به همراه خشاب و مهمات اضافی داشت. آقای. مک‌ری هیچ ارتباطی با دانشگاه نداشت.

رئیس الری سوسبی از اداره پلیس لنسینگ در مورد تصمیم دادستان برای پذیرش این دادخواست گفت: “همیشه جا برای نوعی اختلاف یا صلاحدید وجود دارد.” با این حال، آن یکی برای مدت طولانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.»

دانا نسل، دادستان کل ایالت روز چهارشنبه با خبرنگاران در کنگره ایالتی میشیگان گفت که دستورالعمل‌های مجازات برای اتهامات مخفیانه سلاح بدون هیچ گونه تخلف قبلی حداقل است.

خانم “در این مرحله، تقریبا غیرممکن است که یک فرد واقعاً برای آن وقت بگذارد.” نسل گفت. “بنابراین وقتی می بینم مردم می گویند “خب، او باید پنج سال برای حمل یک سلاح مخفی انجام می داد”، اول، این یک جرم معمولی است که ما باید زندان های جدیدی بسازیم.”

نحوه نگارش قوانین خانم نسل گفت، «غیرعملی و غیرمحتمل» برای کسی است که به جرم حمل سلاح مخفی بدون جرایم قبلی محکوم شود.

کارول سیمون، دادستان کانتی اینگهام در آن زمان، بعد از ظهر پنجشنبه به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد. در ایمیلی به پل میشیگان، یک سایت خبری غیرانتفاعی، خانم. سیمون از تصمیم خود دفاع کرد و افزود که معاملاتی مانند آقای. McRae تمرین “استاندارد” بود.

خانم “زمانی که چنین اتفاق وحشتناکی رخ می دهد، طبیعی است که گذشته را مرور کنیم، اما اغلب تصمیمات یکسان است.” سیمون به این خبرگزاری گفت.

دولت گرچن ویتمر و دموکرات‌ها در مجلس قانونگذاری ایالتی قول داده‌اند که قوانین سخت‌گیرانه‌تری برای اسلحه، از جمله بررسی پیشینه جهانی و قوانین پرچم قرمز و ذخیره‌سازی ایمن، اعمال کنند. پس از تیراندازی دسته جمعی در دبیرستان آکسفورد در سال 2021، تلاش ها برای تصویب اقدامات کنترل اسلحه در یک مجلس قانونگذاری تحت کنترل جمهوری خواهان ناموفق بود.

یک نظرسنجی سراسری در میشیگان که در ماه دسامبر منتشر شد و به سفارش اتاق منطقه ای دیترویت انجام شد، نشان داد که وقتی از رای دهندگان دموکرات و مستقل در مورد اولویت های قانونی امسال پرسیده شد، قوانین کنترل اسلحه را بیش از هر موضوع دیگری ترجیح دادند. بر اساس این نظرسنجی، تقریبا 90 درصد از همه رای دهندگان میشیگان از بررسی پیشینه قبل از خرید اسلحه حمایت می کنند.

رئیس رزمن روز پنجشنبه گفت که مقامات هنوز در تلاش هستند تا مشخص کنند آیا آقای. مک ری انگیزه ای برای هدف قرار دادن دانشگاه داشت. یادداشتی توسط آقای رئیس روزمن گفت که مک‌ری به نظر می‌رسد نشان می‌دهد که از سوی کارمندان و کسب‌وکارها احساس «تحقیر» کرده است.

«آیا یک مسئله سلامت روانی آن را تشدید کرد یا جزء آن بود؟ ما در این مرحله مطمئن نیستیم، “رئیس روزمان گفت. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا بتوانیم آن را به بهترین شکل ممکن تعیین کنیم.»

مقامات دانشگاه روز پنجشنبه گفتند که حال یکی از قربانیان بهبود یافته و وضعیت پایداری دارد و حال چهار قربانی دیگر همچنان وخیم است.

ام‌اس. ویتمر در شب چهارشنبه سوری گفت که در اوایل روز با دو قربانی ملاقات کرده است. یکی از قربانیان به او گفت که دانش آموزی پیراهن خود را درآورده و روی سینه اش فشار داده است، عملی که به احتمال زیاد جان او را نجات داده است.

ترزا وودراف، رئیس موقت دانشگاه، گفت که کلاس ها تا روز یکشنبه تعلیق بود، اما دفاتر دانشگاه روز پنجشنبه باز بودند. ام‌اس. وودراف گفت که تالار برکی تا پایان ترم بسته خواهد ماند. او گفت که هنوز مشخص نیست که اتحادیه دانشجویی چه زمانی بازگشایی خواهد شد یا نه.

مقامات دانشگاه همچنین در مورد امکان شرکت دانشجویان در کلاس های مجازی برای باقی مانده ترم صحبت کرده اند، اما هیچ تصمیم رسمی گرفته نشده است. وودراف گفت و افزود که دانشگاه خدمات مشاوره و سایر خدمات را برای دانشجویان ارائه می دهد.

خانم “هیچ یک از ما همه پاسخ ها را نداریم، اما همدیگر را داریم.” وودراف گفت.

خانم خانم، مقامات دانشگاه همچنین در مورد چگونگی استفاده طولانی مدت از سالن برکی و اتحادیه دانشجویی بحث می کردند. وودراف گفت.

هیئت تحریریه The State News، روزنامه دانشجویی دانشگاه، روز پنجشنبه یک ستون نظری منتشر کرد و از دانشگاه خواست تا قبل از بازگشت به کلاس، فرصت بیشتری برای سوگواری و رسیدگی به تیراندازی روز دوشنبه داشته باشند.

هیئت تحریریه نوشت: خانه ما هرگز مثل سابق نخواهد بود. «ما نمی‌توانیم دوشنبه در کلاس درس بنشینیم. کمتر از یک هفته است که ما سه اسپارتی را در آن کلاس ها از دست داده ایم. ما آماده نیستیم.”

آقای. دیاز مونوز نیز غمگین است. سه شنبه و چهارشنبه را در حالت شوک و اندوه سپری کرد. او گفت: «به درون خودم عقب نشینی کردم.

اکنون او خواستار اقدام کنگره و قانونگذاران است. او گفت: “اگر آنها آنچه را که من دیدم، می دیدند، اگر این اتفاق برای فرزندانشان افتاده بود، وارد عمل می شدند.” من وحشت این دو بچه را دیدم که نیازی به مرگ نداشتند.»

آماندا هولپوچ گزارش کمک کرد

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان