tncibanner

پاپوآ گینه نو: درگیری و خشونت های مرتبط با انتخابات موجی از آوارگی را به راه انداخت |

از 13 تا 30 اوت، IOM با مقامات محلی در استقرار تیم ماتریس ردیابی جابجایی (DTM) برای ردیابی و نظارت بر جابجایی داخلی و شناسایی نیازهای افرادی که بیشترین آسیب را در منطقه هایلندز دارند، همکاری کرد.

با ادامه ارزیابی ها در استان های صعب العبور، انتظار می رود که تعداد کل بیجاشدگان داخلی افزایش یابد.

فوری ترین نیازها

در حالی که امنیت امکان دسترسی به چندین مکان را محدود کرده است، غذا، آب و سرویس بهداشتی، سرپناه، بهداشت و حفاظت به عنوان مواردی که بیش از همه مورد نیاز بودند شناسایی شدند.

IOM در حال افزایش پشتیبانی اضطراری برای کمک به جوامع آسیب دیده است.

ما امیدواریم که کمک های ارائه شده توسط IOM، با کمک های سخاوتمندانه اهداکنندگان ما، تا حدودی از رنج و عذاب افراد آسیب دیده که در میان آنها زنان، کودکان، دختران و پسران، سالمندان و افراد دارای معلولیت هستند، کاسته شود. سرهان آکتوپرک، رئیس نمایندگی سازمان ملل متحد در این کشور گفت.

شروع درگیری ها

قبل از انتخابات عمومی ژوئیه، خشونت در پاپوآ گینه نو در ماه مه آغاز شد و تا ماه اوت ادامه یافت – با درگیری‌ها در دوره چند روزه انتخابات شدیدترین.

در حالی که خشونت در اکثر مناطق به طور مستقیم با انتخابات عمومی مرتبط است، در سایر مناطق، مسائل طولانی مدت – از جمله اختلافات زمین، قصاص، و اختلافات حل نشده بین قبایل – در طول زمان بی ثباتی دوباره درگیری ها را شعله ور کرده است.

جوامع آسیب دیده جراحات، مرگ و میر، آسیب به باغ های مواد غذایی، تخریب اموال، جابجایی، و اختلال در خدمات آموزشی را گزارش می کنند.

کانون های خشونت آمیز

در ولسوالی های پورگرا، لایگام و کمپیام از استان انگا، ولسوالی مارگاریما از استان هلا، و ناحیه نیپا از استان هایلند جنوبی، تقریباً نیمی از کل جمعیت – معادل 264590 نفر یا 49175 خانوار- تحت تأثیر درگیری ها و انتخابات جاری قرار گرفته اند. -خشونت مرتبط

و در Enga، حدود 25700 کودک خارج از مدرسه با طیف وسیعی از آسیب پذیری ها روبرو هستند.

پیامدهای خطرناک

تأثیر مستقیم خشونت، افزایش موارد تروما، به ویژه در میان قربانیان خشونت، از جمله خشونت جنسی است.

علاوه بر این، بسته شدن مراکز بهداشتی به دلیل حملات یا کمبود کارکنان، تقریباً 558000 نفر را بدون مراقبت‌های بهداشتی رها می‌کند.

در همین حال، افرادی که نیاز به درمان طولانی مدت دارند، مانند بیماران HIV و سل و همچنین مبتلایان به بیماری های غیرواگیر، نمی توانند برای مدت نامحدود به داروهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

پاسخ دادن به SOS

IOM، با مشارکت مرکز ملی بلایای طبیعی، و با حمایت دفتر USAID برای کمک‌های بشردوستانه (BHA) و دولت استرالیا، کمک‌های اضطراری را به جمعیت آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر از جمله زنان، افراد دارای معلولیت، و سالمندان ارائه خواهد کرد. .

مواد کمک اضطراری که از قبل برای تحویل فوری در نظر گرفته شده اند شامل کیت های سرپناه – متشکل از برزنت، میخ، چکش و طناب – قرص های تصفیه آب و پشه بند می باشد.

تاکنون، IOM توانسته است کیت های سرپناه را برای اکثر زنان و کودکان در 236 خانوار آسیب دیده در مندی، استان هایلند جنوبی، توزیع کند.

ابزار DTM که توسط USAID/BHA و صندوق صلح سازمان ملل تأمین مالی می شود، داده های حیاتی را به بازیگران پاسخ ارائه می دهد تا از پاسخ مبتنی بر شواهد و برنامه ریزی بازیابی با هدف قرار دادن جوامع آسیب دیده مطلع شود.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما