چگونه ضایعات غذای نیویورکی ها برای تامین گاز خانه ها “هضم” می شود

به مدت 20 سال، مقامات شهر نیویورک درباره توسعه یک برنامه کمپوست بحث کرده اند و برای یک دهه آنها نسخه های کوچک مقیاس را آزمایش کرده اند.

سرانجام، ماه گذشته، شهردار اریک آدامز، ابتکار عملی را در سطح شهر برای جمع آوری ضایعات مواد غذایی در حاشیه خیابان، از کوئینز آغاز کرد. در حال حاضر، با برنامه ریزی برای گسترش این برنامه تا پایان سال آینده به پنج منطقه، مسئولان شهری باید دریابند که با همه اینها چه کنند.

مسئولان امیدوارند با ایجاد محصولات مفید مانند کود و انرژی، مشکل را به یک دارایی تبدیل کنند. هدف این است که حدود هشت میلیون پوند ضایعات غذایی روزانه شهر را از پوسیدگی در محل های دفن زباله که گازهای گلخانه ای مضر تولید می کند و همچنین صرفه جویی در هزینه های حمل زباله های مواد غذایی در شهر حفظ شود.

موفقیت این طرح به توسعه ظرفیت پردازش محلی بستگی دارد که هنوز وجود ندارد. و در حالی که مقامات برنامه پیچیده لجستیکی را افزایش می دهند، به جای فرستادن بخش کوچکی به محل دفن زباله، تلاش می کنند تا از همه محصولاتی که از غذا به دست می آورند، دوباره استفاده کنند.

این برنامه “کمپوست سازی حاشیه ای” نامیده می شود – اما تاکنون هیچ چیز کمپوست نشده است. ضایعات غذایی جمع‌آوری‌شده در کوئینز برای «هضم» به دو مکان می‌رود – میکروارگانیسم‌ها بیشتر مواد موجود در مخازن را تجزیه می‌کنند، بیوگاز و حجم کاهش‌یافته‌ای از کنسانتره جامد و غنی از مواد مغذی را ایجاد می‌کنند که می‌تواند به عنوان کود یا جایگزینی خاک استفاده شود.

در یکی از این دو مکان، کارخانه تصفیه فاضلاب نیوتاون کریک، ضایعات مواد غذایی جمع آوری شده از کوئینز غربی با فاضلاب مخلوط می شود. پس از فرآوری، گاز بیشتری از آنچه برای گرم کردن کارخانه لازم است تولید می کنند. یک دهه پیش، مقامات برنامه ریزی کردند که این گاز اضافی را به خطوط لوله شبکه ملی تزریق کنند، اما سال ها تأخیر وجود داشت.

در 31 مارس، برای اولین بار، این کارخانه به طور مداوم تزریق گاز تمیز و تصفیه شده را به خطوط لوله شبکه ملی برای خدمات رسانی به حدود 2500 خانه آغاز کرد.

همانطور که کارخانه غذای بیشتری را پردازش می کند، در نهایت می تواند گاز کافی برای گرما، آب گرم و اجاق گاز در 5200 خانه را فراهم کند. مقامات گفتند که این امر باعث کاهش انتشار سالانه دی اکسید کربن ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی تا بیش از 90000 تن متریک می شود که معادل حذف نزدیک به 19000 خودرو از جاده ها است.

وی گفت: این گام مهمی است روهیت تی آگاروالا، کمیسر اداره حفاظت از محیط زیست شهر، که تأسیسات نیوتاون کریک را اداره می کند. او گفت: “ما در نهایت نیاز داریم که یک اقتصاد دایره ای واقعی برای مواد ارگانیک در شهر نیویورک داشته باشیم.”

اما همه محصولات فرآیند هضم در نیوتاون کریک دوباره مورد استفاده قرار نمی گیرند.

پیاز پوسیده‌ای را تصور کنید که برای فرآوری خرد شده و مایع شده است. تقریباً 75 درصد از آن پیاز به بیوگاز تبدیل می‌شود که همه برای گرم کردن کارخانه و خانه‌های اطراف استفاده می‌شود. حدود 25 درصد از آن به یک ماده غنی از مواد مغذی کیک تجزیه می شود – که بیشتر برای پر کردن خاک در سایت های کشاورزی و معدن استفاده می شود. اما مقامات در حال حاضر حدود 5 درصد از آن پیاز را به محل دفن زباله می فرستند، که احتمالاً در اوهایو است.

شاهانا حنیف، یکی از اعضای شورای شهر که از لایحه ای حمایت کرد که به جداسازی ضایعات مواد غذایی نیاز دارد، گفت: «ما می توانیم بهتر عمل کنیم. استفاده مجدد از 95 درصد غذا “یک دستاورد” را به همراه داشت.

مقامات گفتند تا سال 2030، به عنوان بخشی از طرح زباله صفر شهر، از همه چیزهایی که هضم تولید می کند، دوباره استفاده خواهند کرد.

کمیسر آگاروالا گفت: “اگر پوست موز را در زباله ها قرار دهید، 100 درصد آن به محل دفن زباله می رود.” اگر پوست موز را در سطل مواد ارگانیک قرار دهید، 5 درصد آن به محل دفن زباله می رود. خیلی خوب است.”

شهر نیویورک چالش‌های بیشتری در بازیافت مواد غذایی دارد: ضایعات مواد غذایی بیشتر برای پردازش، فضای کمتر برای انجام این کار و مسافت‌های بیشتر برای سفر برای دسترسی به بخش‌های بزرگ زمین‌های کشاورزی که به مقادیری کود نیاز دارند.

این شهر یک سایت کمپوست 33 هکتاری در استاتن آیلند دارد که پردازش غذا هشت یا نه ماه طول می کشد. در آنجا، انبوهی از مواد غذایی و زباله های حیاط در ردیف هایی قرار گرفته اند که به دقت مراقبت شده اند و بوی کاج، برگ های خاکی و پوسیدگی غنی و رسیده به مشام می رسد. این سایت که ضایعات مواد غذایی را عمدتا از مدارس استاتن آیلند و سطل های کمپوست خیابانی جمع آوری می کند، سال گذشته بیش از 38000 کیسه کمپوست تولید کرد.

فرآیند مورد استفاده در نیوتاون، هضم بی‌هوازی، می‌تواند سریع‌تر از کمپوست‌سازی در یک منطقه کوچک‌تر عمل کند و در عین حال انرژی تولید کند که می‌تواند درآمد بیشتری ایجاد کند.

جین گژوانی که مسئول بازیابی انرژی و منابع است، گفت: “این درست مانند معده انسان کار می کند.” در وزارت حفاظت از محیط زیست، در مقابل “تخم مرغ” هاضم نقره ای 145 فوتی نیوتاون کریک صحبت کرد.

قبل از رسیدن به نیوتاون، غذا توسط یک غول بازیافت، مدیریت زباله، در جای دیگری فرآوری می‌شود، که آلاینده‌ها را فیلتر می‌کند، آن را خرد می‌کند و چربی رستوران و مایعاتی مانند شیر تاریخ مصرف گذشته را به آن اضافه می‌کند و یک «لغرای زیستی مهندسی شده» به قوام بیسکوی خرچنگ ایجاد می‌کند.

در نیوتاون کریک، که با فاضلاب ترکیب می شود و در مخازن تا 98 درجه برای حدود 30 روز گرم می شود. این باعث تحریک رشد باکتری هایی می شود که مواد را مصرف می کنند و متان و دی اکسید کربن ایجاد می کنند.

برای سال‌ها، نیوتاون کریک و دیگر دستگاه‌های هاضم شهر، محصول جانبی جامد این فرآیند را به باغ‌های مرکبات فلوریدا، به زمین‌های مزرعه در کلرادو و به زمین‌های کشاورزی در پنسیلوانیا می‌فرستادند. اما این گران بود.

در طول بحران مالی 2008، مقامات تصمیم گرفتند که همه آن به محل دفن زباله برود. از سال 2015، مقامات فهرستی از سایت‌های مقرون‌به‌صرفه را ایجاد کرده‌اند که به این کود نیاز دارند – مکان‌های جدید باید به‌طور مرتب شناسایی شوند، زیرا کود به‌طور مکرر در یک قطعه زمین تکرار نمی‌شود. از آنجایی که حاوی فاضلاب است، محدودیت هایی در استفاده از آن وجود دارد.

هر دو وزارت بهداشت و حفاظت از محیط زیست در حال درخواست پیشنهاداتی برای پردازش ضایعات غذایی در شهر هستند. در طول یک سال و نیم آینده، کمیسر وزارت بهداشت، جسیکا تیش، در مصاحبه ای گفت، مقامات یک برنامه قابل اجرا ارائه خواهند کرد.

حامیان محیط زیست امیدوارند که این طرح شامل توسعه مکان‌های کمپوست بیشتری مانند یکی در استاتن آیلند باشد که اکنون در حال بازسازی است تا بتواند ضایعات حیاط را دو برابر و ضایعات مواد غذایی را 20 برابر بیشتر پردازش کند.

این می تواند شامل تأسیسات هضم فقط مواد غذایی باشد که کودهایی را بدون محدودیت های ناشی از فاضلاب تولید می کند. در حال حاضر، حداقل یک شرکت، Bioenergy Devco، زمینی را برای ساخت یک هاضم مخصوص مواد غذایی در خارج از شهر خریداری کرده است.

این طرح می تواند شامل ارسال ضایعات غذای بیشتری به مسافت های طولانی برای پردازش باشد، مانند غذایی که اکنون از کوئینز شرقی جمع آوری می شود. این ماده به هاضمی در 100 مایل دورتر در مزرعه Pine Island در ماساچوست فرستاده می شود که از آن برای تولید گرما، برق، بستر حیوانات و کود استفاده می کند.

این طرح احتمالاً شامل سازگاری بیشتر از 14 تصفیه خانه فاضلاب شهر برای پذیرش ضایعات مواد غذایی مایع در کنار فاضلاب است. کمیسیونر آگاروالا گفت: فناوری های جدید می توانند گاز یا برق را ارزان تر از نیوتاون کریک ایجاد کنند.

او گفت که در سال‌های آینده می‌خواهد هاضم‌های شهری را برای تولید کود کمپوست‌مانند قابل استفاده فوری تطبیق دهد.

اریک آ. گلدشتاین، وکیل ارشد شورای دفاع از منابع طبیعی، گفت: «پیدا کردن چگونگی مدیریت زباله‌های شهر به شیوه‌ای پایدار از نظر زیست‌محیطی، صدها سال پیش باعث سردرگمی مقامات شده است. “ما در آستانه یک تغییر بزرگ هستیم.”

در دهه 1800، خوک‌ها از میان زباله‌های خیابان‌های منهتن به جشن می‌پرداختند، چربی قصاب‌ها روغن‌های ارزشمندی تولید می‌کرد، دیگ‌های استخوانی موادی را برای دکمه‌سازی و تصفیه شکر ایجاد می‌کردند و مزارع بروکلین و کوئینز به کمپوست ساخته شده از حیوانات شهر و … متکی بودند. باقی مانده سبزیجات

اکنون، در حالی که یک محصول جدید از شهرها با بازیافت ضایعات مواد غذایی آزمایش می کنند، بسیاری نیز در حال توسعه زیرساخت های پردازش هستند. لس آنجلس بازیافت اجباری مواد غذایی در سطح شهر را در ژانویه آغاز کرد و همه آن را کمپوست می کند. بوستون جمع‌آوری محدودی از ضایعات غذا و کمپوست کردن و هضم آن‌ها را ارائه می‌کند.

اکثر شهرهای ایالات متحده که ضایعات مواد غذایی را جمع آوری می کنند، آنها را کمپوست می کنند و کود ایجاد می کنند. سانفرانسیسکو و سیاتل همه چیز را کمپوست می کنند و بیشتر از موادی که به محل دفن زباله می فرستند بازیافت و دوباره استفاده می کنند.

اخیراً، شهرهای کالیفرنیا توسط یک قانون ایالتی تشویق شده اند که همه شهرداری ها را ملزم می کند تا میزان زباله های آلی مورد نیاز برای دفع را تا سال 2025 تا 75 درصد کاهش دهند. طبق قانون سال 2020، شهرداری ها باید ظرفیت کمپوست سازی و هضم خود را دو برابر کنند تا بازیافت مواد غذایی را مدیریت کنند. گزارش.

به گفته کارشناسان، نیاز به ایجاد برنامه ها و زیرساخت ها حاد است. غذا بزرگترین بخش جریان زباله است. تجزیه مواد غذایی متان را منتشر می کند، گاز گلخانه ای که 25 درصد قوی تر از دی اکسید کربن است و محل های دفن زباله سومین تولیدکننده بزرگ آن در کشور هستند.

کیت کورتز، مسئول برنامه کمپوست سیاتل، گفت: بیرون آوردن اشیا از محل دفن زباله یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که ما برای کاهش تأثیرات فوری تغییرات آب و هوایی داریم.

نگرانی دیگر بازگرداندن مواد مغذی به خاک بیش از حد کار شده کشور است که توسط کودها، کشاورزی فشرده، جنگل زدایی و ساخت و ساز تخلیه شده و مشکلاتی مانند سیل و فرسایش ایجاد می کند.

در نیویورک، این شهر سالانه بیش از 400 میلیون دلار برای انتقال حدود 14 میلیون تن زباله به زباله‌سوزها و محل‌های دفن زباله تا کارولینای جنوبی هزینه می‌کند.

اداره بودجه مستقل شهر در سال گذشته تخمین زد که هزینه های جمع آوری ضایعات مواد غذایی در سه سال اول افزایش می یابد، اما با مشارکت گسترده، در نهایت حدود 33 میلیون دلار در سال صرفه جویی در شهر خواهد شد.

کریستین داتز رومرو، مدیر اجرایی مرکز بوم‌شناسی Lower East Side، که امیدوار است کمپوست بخش مهمی از طرح شهر باشد، گفت: «در حال حاضر زیرساخت‌های زیادی نداریم. اما ما می توانیم آن را بسازیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم