کنگره در مورد تصادف قطار اودیشا، ‘PM Modi مشغول پرچم گذاری قطارها، بدون تمرکز بر ایمنی ریل’ | اخبار هند

حزب کنگره دو روز پس از حادثه غم انگیز قطار سه گانه در بالاسوره اودیشا که حدود 288 کشته و بیش از 1100 زخمی بر جای گذاشت، حملات خود را به دولت نارندرا مودی شدت بخشیده است. رهبران کنگره دولت مودی را متهم کرده اند که چندین پرچم قرمز را نادیده می گیرد و فقط به تمرین روابط عمومی می پردازد. مالیکارجون خارگ، رئیس کنگره در توییتر گفت که ترفندهای تبلیغاتی روابط عمومی، سیستم کار دولت مودی را توخالی کرده است. او همچنین چندین سوال از دولت مودی مطرح کرد.

هزاران جای خالی، هشدار تعمیر نادیده گرفته شد

3 میلیون پست در راه آهن خالی است، پست های افسران ارشد که سازمان مجاهدین خلق جذب می کند نیز خالی است، چرا در 9 سال تکمیل نشدند؟ خود هیات مدیره راه آهن اخیرا اذعان کرده است که ساعات طولانی کار خلبانان لوکو به دلیل کمبود شدید نیروی انسانی است. دلیل اصلی افزایش تعداد تصادفات است پس چرا پست ها پر نشدند مدیر عامل اصلی منطقه راه آهن جنوب غرب با اشاره به فاجعه ای در میسور که در آن دو نفر در 8 فوریه 2023 به تعمیر سیستم سیگنالینگ تاکید کردند و هشدار دادند. قطارها از برخورد نجات یافتند، چرا وزارت راه آن را اجرا نکرد؟ از خارگ پرسید.

رئیس کنگره همچنین گفت که کمیته دائمی پارلمان در سیصد و بیست و سومین گزارش خود از راه آهن هند به دلیل “بی توجهی” هیئت راه آهن به توصیه های کمیسیون ایمنی راه آهن (CRS) انتقاد کرد. او ادعا کرد که CRS تنها 8-10 درصد از تصادفات را بررسی می کند. خارگ پرسید که چرا دولت مودی CRS را تقویت نکرد؟

“کمبود بودجه، کاهش در کارهای تجدید”

“طبق گزارش CAG، 79 درصد کسری بودجه در رشتیا ریل سانراکشا کوش (RRSK) ثبت شد، در حالی که قرار بود سالانه 20000 کرون روپیه در دسترس قرار گیرد. چرا تعداد کارهای نوسازی مسیر کاهش زیادی داشته است؟ قطار سیستم جلوگیری از برخورد که توسط سازمان طراحی و استانداردهای تحقیقاتی هند (RDSO) در سال 2011 توسعه یافت، توسط دولت مودی به “کاواچ” تغییر نام داد و توسط خود وزیر راه آهن در مارس 2022 به نمایش گذاشته شد. ” از خارگ پرسید.

خارگ گفت: قربانیان حادثه قطار تنها در صورتی به عدالت خواهند رسید که پاسخگویی از بالا تا پایین رفع شود. “آقای مودی، شما هر روز مشغول پرچم گذاری قطارهای سفیدپوش شده اید، اما هیچ توجهی به ایمنی ریل ندارید. پاسخگویی پست ها از بالا به پایین باید اصلاح شود تا بتوان از وقوع چنین حوادثی در آینده جلوگیری کرد.” گفت خرگ.

دستور العمل برای فاجعه: سیبال

کاپیل سیبال، نماینده مجلس راجیا سبها نیز به دولت مودی حمله کرد و گفت که یک وزیر نمی تواند با وزارتخانه های بزرگی مانند راه آهن و همچنین ارتباطات، الکترونیک و فناوری اطلاعات برخورد کند، همانطور که آشوینی وایشناو، وزیر راه آهن فعلی انجام می دهد. “Ashwini Vaishnaw، وزیر فناوری اطلاعات و الکترونیک، وزیر راه آهن. بدون بودجه راه آهن. بدون پاسخگویی. یک وزیر نمی تواند با چنین وزارتخانه های بزرگی برخورد کند. قطار گلوله. Vande Bharat. خدمت به خارق العاده ها، ناامید کردن معمولی ها! دستور العمل برای فاجعه!” گفت سیبال.

وزیر راه آهن باید استعفا دهد

حزب کنگره همچنین خواستار استعفای آشوینی وایشناو وزیر راه آهن به دلیل فاجعه ریلی اودیشا شد. حزب بزرگ قدیمی ادعا کرد که ترفندهای روابط عمومی “نقص های جدی، سهل انگاری جنایی و بی توجهی کامل به ایمنی و امنیت” راه آهن هند را تحت الشعاع قرار داده است. حزب کنگره گفت: “ما در طول تراژدی انسانی به دنبال امتیازات سیاسی نیستیم. مدهاوراو اسکیندیا، نیتیش کومار و لال بهادر شاستری به دلایل اخلاقی استعفا دادند. وزیر راه آهن باید مسئولیت را بپذیرد اما مودی و اخلاق در جهت مخالف حرکت می کنند.”

پس زمینه تصادف قطار اودیشا

انباشت سه قطار در نزدیکی بالاسوره در روز جمعه باعث اختلال در تردد مسافر و کالا بین مراکز مهم صنعتی شد. بسیاری از بیمارانی که ابتدا در بالاسوره و سایر بیمارستان‌های محلی بستری شده‌اند، مرخص شده‌اند یا به شهرهای بزرگ‌تر با بیمارستان‌های چندتخصصی از جمله کاتاک، بوبانشوار و کلکته منتقل شده‌اند. تصادف دو قطار مسافربری و یک قطار کالایی در منطقه بالاسوره اودیشا، در یکی از بدترین فجایع راه آهن در کشور، دست کم 288 کشته و بیش از 1100 زخمی برجای گذاشت. کوروماندل اکسپرس حوالی ساعت 7 بعد از ظهر جمعه با قطار باری ثابت برخورد کرد و بسیاری از واگن های آن از ریل خارج شدند. چند واگن مسافربری کروماندل به چند واگن آخری قطار سریع السیر بنگالورو-هوره که در همان زمان از آنجا عبور می کرد، شلاق زدند. (با ورودی های آژانس)

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما