گواتمالا: از کارکنان قضایی در مبارزه با مصونیت از مجازات و فساد محافظت کنید

کمیساریای عالی ولکر ترک نگرانی عمیق خود را نسبت به ارعاب، آزار و اذیت مکرر و انتقام‌جویی‌هایی که آنها با آن روبرو هستند ابراز کرد.

او گفت: «با توجه به تاریخ گواتمالا، این که کسانی که برای پاسخگویی در مورد نقض فاحش حقوق بشر مبارزه می کنند، کسانی هستند که اکنون تحت آزار و اذیت قرار می گیرند، شگفت انگیز است.

حملات علیه کسانی که تلاش می کنند با یکی از بدترین ویروس هایی که هر جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد مبارزه کنند، به همان اندازه نگران کننده است: فساد.

در ارعاب برخیز

آقای دکتر گفت که مقامات قضایی و همچنین افراد دیگر به اتهام سوء استفاده از قدرت، ممانعت از اجرای عدالت و توطئه مورد بازجویی، بازداشت، اتهام و حتی محکومیت قرار گرفته اند. ترک.

چند تن دیگر از ترس امنیت خود کشور را ترک کرده اند.

در طول دو سال گذشته، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد (OHCHR) در گواتمالا، افزایش بیش از 70 درصدی در تعداد کارکنان سیستم قضایی را که به دلیل فعالیت در زمینه فساد یا نقض حقوق بشر، به ویژه مواردی که رخ داده، با ارعاب و اتهامات جنایی روبرو هستند، ثبت کرده است. در چارچوب جنگ داخلی از 1960 تا 1996.

حکم بازداشت صادر شد

روز دوشنبه، رئیس سارنوالی ویژه علیه معافیت از مجازات، حکم بازداشت سه مقام قضایی را صادر کرد.

در میان آنها یکی از کارکنان کمیسیون بین المللی علیه مصونیت از مجازات در گواتمالا، یا CICIG، یک نهاد تحت حمایت سازمان ملل بود که دولت در سال 2019 آن را تعطیل کرد.

بین سال‌های 2007 و 2019، CICIG به سیستم قضایی ملی در رسیدگی به بیش از 100 پرونده برجسته فساد و سایر جرایم جنایی کمک کرد.

این پرونده ها شامل مقامات دولتی، اعضای کنگره و دادگاه ها و همچنین چندین نفر در بخش خصوصی بود.

تضعیف حاکمیت قانون

از زمان انحلال CICIG، تعداد موارد آزار و اذیت و اتهامات جنایی علیه مقامات و دادستان های سابق آن افزایش یافته است.

او گفت: «این فرآیندهای قضایی و فقدان ضمانت‌های دادرسی، حاکمیت قانون را در کل کشور تضعیف می‌کند. ترک

من از مسئولان می خواهم اقدامات لازم را انجام دهند تقویت و تضمین استقلال نظام قضایی سوگند حفاظت لازم را فراهم کند به مسئولان دادگستری.»

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان