گوترش هشدار داد که بحران امنیتی ساحل “یک تهدید جهانی است”.

“اگر کاری انجام نشود، اثرات تروریسم، افراط گرایی خشونت آمیز و جنایات سازمان یافته بسیار فراتر از منطقه احساس خواهد شد آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در سخنانی که از سوی دفتر سخنگوی خود منتشر شد، گفت: و قاره آفریقا.

“آ پیشرفت هماهنگ بین المللی به فوریت مورد نیاز است. ما باید در رویکرد جمعی خود تجدید نظر کنیم و خلاقیت خود را نشان دهیم و فراتر از تلاش‌های موجود باشیم.»

او گفت که ناامنی “وضعیت انسانی فاجعه بار را بدتر می کند” و برخی از دولت های ملی تحت محاصره را بدون دسترسی به شهروندان خود رها می کند.

سفت شدن «گیرنده مرگبار».

در همین حال، “گروه‌های مسلح غیردولتی در حال تشدید تسلط مرگبار بر منطقه هستند و حتی به دنبال گسترش حضور خود هستند. به کشورهای خلیج گینه.»

استفاده بی رویه از خشونت توسط تروریست ها و سایر گروه ها به این معنی است که هزاران غیرنظامی بی گناه در رنج هستند، در حالی که میلیون ها نفر دیگر مجبور به ترک خانه های خود می شوند. گوترش در نشست سران ملی در جریان اجلاس هفته سطح بالا گفت.

به ویژه زنان و کودکان بیشترین بار را تحمل می کنند ناامنی، خشونت و نابرابری فزاینده، با نقض حقوق بشر، که گاه توسط نیروهای امنیتی موظف به حفاظت از غیرنظامیان انجام می شود، “موجب نگرانی است.”

زنان پناهنده در یک مکان آوارگان در اولام، در منطقه تیلابری نیجر، غذا درست می کنند.

© UNOCHA/Michele Cattani

زنان پناهنده در یک مکان آوارگان در اولام، در منطقه تیلابری نیجر، غذا درست می کنند.

عامل آب و هوا

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت و بحران‌ها با تغییرات اقلیمی با فرسایش خاک و خشک شدن منابع آب تشدید می‌شوند. کمک به ناامنی غذایی حاد و تشدید تنش بین کشاورزان و دامداران

«در شرایط جهانی آشفتگی در بازارهای انرژی، غذا و مالی، منطقه در معرض تهدید بحران بدهی سیستمیک که احتمالاً در سرتاسر قاره عواقبی خواهد داشت.»

دبیرکل سازمان ملل صراحتا گفت که راه‌حل‌های متعارف مالی بین‌المللی کمکی نمی‌کند، زیرا کشورهای بیشتر و بیشتری مجبور می‌شوند ذخایر گرانبها را به سمت پرداخت بدهی‌ها هدایت کنند و آنها را قادر به دنبال کردن بهبودی فراگیر یا افزایش انعطاف‌پذیری نکنند.

“این یک سگ است برای تغییر قوانین بازی گزارش های مالی جهان کاملا ضروری است. این قواعد بازی امروز کاملاً در تضاد با منافع کشورهای در حال توسعه و به ویژه منافع کشورهای آفریقایی است. گوترش، “با مشکلات بدهی، با مشکلات نقدینگی، با مشکلات تورم، با بی ثباتی، لزوماً ناشی از این بی عدالتی عمیق در روابط مالی و اقتصادی بین المللی است.”

دموکراسی، نظم قانون اساسی

دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار “تجدید تلاش های جمعی ما برای ترویج حکومت دموکراتیک و بازگرداندن نظم قانون اساسیدر سراسر ساحل، که از سنگال در غرب تا شمال اریتره و اتیوپی در شرق امتداد دارد، کمربندی در زیر صحرا تا 1000 کیلومتر.

حاکمیت قانون و احترام کامل به حقوق بشر برای تضمین امنیت و توسعه پایدار ضروری است. گوترش گفت.

وی خطاب به رهبران ملی و سیاستمداران ارشد منطقه گفت که سازمان ملل “آماده است در کنار شما، با فوریت و همبستگی، برای یک ساحل صلح آمیز، باثبات و مرفه کار کند.”

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان