یک نماینده: مجلس با پیشنهاد دولت برای قیمت ها مخالف است

یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن گفت: وقتی دولت ارز 4200 تومانی را حذف می کند نباید انتظار داشت که فقط 4 قلم کالا گران شود.

به گزارش النا، انشالله نماینده مردم قزوین و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص سرنوشت اقدامات جبرانی دولت برای حمایت از معیشت خانوارها پس از اجرای طرح حذف ارز 4200 تومانی گفت: وقتی دولت 4200 تومان ارز را حذف می کند نباید انتظار داشت که فقط 4 قلم گران باشد مثلا آرد کالای نهایی است، روغن و شکر هم کالای نهایی است که قیمت تمام شود. تغییر آرد، شیرینی، بیسکویت و پاستا نیز تغییر می کند یا روغن و شکر نیز تغییر می کند. بنابراین انتظاری که عده ای از دولت دارند که فقط قیمت به 4 سکه تغییر کند قطعا اشتباه است.

وی ادامه داد: انتظار اینکه دولت بتواند قیمت 1400 را حفظ کند نیز اشتباه است.

وی در خصوص راهکارهای جبران خسارت گفت: راهش این است که دولت بیاید مابه التفاوت را به صورت نقدی یا غیرنقدی به شهروندان پرداخت کند. خب برخی معتقدند تورم ایجاد کرد و باعث افزایش نقدینگی در اقتصاد کشور شد و از سوی دیگر ممکن است برخی از سرپرستان خانوار مبلغی را که برای خانواده پرداخت می شود خرج نکنند.

وی افزود: عده ای نیز به کالابرگ اعتقاد دارند که باعث تورم نمی شود و خانوار مجبور به خرید کالابرگ و مصرف آن می شود. من هم شخصاً با کالابرگ موافقم و فکر می کنم این کار خوبی است و دولت باید حتما در هزینه های غرامت و افزایش آن کمک کند تا مردم دچار بحران غذایی نشوند و خانوارها با این قیمت بالا دچار سوء تغذیه نشوند. بهتر است.

یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس در پاسخ به اینکه افزایش قیمت تنها 4 قلم از سوی دولتمردان مطرح و وعده داده شده است، گفت: به نظر من اشتباه کردند، هرکس این نامه را گفت اشتباه، این توافق نمی تواند منطقی باشد و سایر کالاها تحت تاثیر افزایش قیمت این کالاها قرار می گیرند. نباید گفت این موضوع حتی در شرایطی که چنین دستوری اصلا منطقی نیست، باعث ایجاد انتظار می شود.

نماینده مردم قزوین در پاسخ به این سوال که «اکنون دولت پیشنهاد حذف بند «1400» را در قالب لایحه داده است، موضع مجمع چگونه خواهد بود؟ هنوز آخرین لایحه دولت را نخوانده اید، اما مطمئناً دولت پیشنهادی برای پرداخت مابه التفاوت ارائه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: اگر پیشنهاد حذف کامل این موضوع باشد قطعا شورا با آن مخالفت خواهد کرد.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان