4 طنز جملات لوله مانیسمان

شما میتوانید برای خرید انواع لوله و اتصالات پلیمری، از طریق سایت پیاپ کالا اقدام کنید. یکی از شیوههای خرید و فروش لولههای بدون درز و البته قیمت گذاری بر آنها به وزن لوله بستگی دارد. همانطور که میدانید برند و کارخانه تولیدکننده از اساسیترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله مانیسمان هستند؛ از آنجایی که نیاز بازار برای این محصول هم به صورت وارداتی و هم تولید داخل تامین میشود در نتیجه تفاوت نرخ کارخانهها و برند کاملا مشهود است.

حقایق اساسی لوله مانیسمان

Workshop Apartment in London Cinema 4D and Octane Render لوله های مانیسمان به آن دسته از لوله های فولادی گفته می شود که در فرآیند تولید آنها از مقاطع فولادی به شکل شمش و از طریق حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیروهای گریز از مرکز استفاده می گردد که به لحاظ مواد اولیه سازنده آن، کیفیت بهتر، یکنواختی بیشتر و نیز عدم جوش و آسیب پذیری و تحمل فشار بیشتر، در صنایع مختلف مورد استفاده بیشتری قرار می گیرند. در ادامه با دستگاهی به نام النگاتور، فولادی که گرم شده است دوباره از بین غلتک ها عبور داده می شود تا علاوه بر انکه سطح مقطع گرد می شود طول لوله نیز افزایش یابد. لوله مانیسمان که به آن لوله بدون درز نیز گفته میشود لوله ای است که روش تولید و ساخت آن به نحوی است که بدنه ای یک دست و بدون درز دارد و هیچ نوع جوش کاری بر روی آن صورت نگرفته است. مکس و رینهارد مانیسمان دو برادر آلمانی بودند که در سال 1886 موفق شدند لوله بدون درز را تولید کنند.

از این لولهها برای مواردی که فشار و دما پایین باشد استفاده میشود البته برای انتقال گاز شهری از API آن میتوان استفاده کرد. قیمت لولههای درزدار در مقایسه با لولههای بدون درز، پایینتر است چون هم فرآیند تولید راحتتری دارند و اینکه حد تحمل فشار آنها پایین است. مانسمان یک شرکت آلمانی در شهر دوسلدورف است که در سال 1890 به منظور تولید لوله مانیسمان یا بدون درز تاسیس شد که این شرکت و این نوع لوله نام خود را از مخترعین خود یعنی برادران مانیسمان گرفته است. کوپلینگ فشاری نوع معمولی آن بوده که در بین دو لوله قرار گرفته و با داشتن واشر و عایقهای لاستیکی در دو طرف، از نشتی جلوگیری میکند. لوله مانیسمان از دوام، استحکام و احتمال نشتی کمتری به نسبت لوله درزدار دارد. البته ممکن است بخش هایی از لوله مانیسمان که با جوش به اتصالات مرتبط شده اند از استحکام کمتری برخوردار باشند. برای دریافت قیمت روز لوله مانیسمان می توانید از این بخش قیمت این محصول را مشاهده کنید.

از این رو ما قصد داریم تا در این بخش شما را با انواع لوله ها، کاربرد هریک از آن ها و موارد استفاده آن ها آشنا کنیم. یک انتهای آداپتور دارای پیچ بوده و انتهای دیگر آن خام است که میتوان با استفاده از چسب، لحیم یا جوشکاری آن را به لوله متصل نمود. جوشی که در محل درز ها قرار می گیرد می تواند بدون الکترود باشد و یا از انواع جوشکاری القایی با فرکانس بالا و یا جوشکاری الکتریکی مقاومتی باشد. گروه بازرگانی فولاد آرکا انواع لوله درز مستقیم صنعتی را از معتبرترین تولید کنندگان داخلی با مناسبترین قیمت (با توجه به محل تحویل بار) و بالاترین کیفیت، تامین می کند.

لوله های رده 40 اغلب در قطر های 1.2 تا 16 اینچ تولید می شود. همچنین سایز آن بین 1 تا 12 اینچ متغیر است. لوله مانیسمان را معمولا با استفاده از شماره سایز و رده به فروش می رسانند. لوله های مانیسمان رده 20 بیشتر در صنایع هایی استفاده میشوند که از لوله هایی با ضخامت پایین ولی با استحام بالا نیاز میباشد. ASTM A 333 / ASME SA 333 : این نوع برای سرویس های دما پایین استفاده می شود.

به عنوان مثال لوله مانیسمان رده 40 و 20 در لوله کشی گاز بصورت زیرکار،در لوله کشی آتش نشانی و موتورخانه با دما و فشار پایین و متوسط مورد استفاده قرار میگیرند. گاز و نفت از جمله بزرگترین صنعت ارزی جهان به شمار می روند. لوله های مانیسمان انواع و کاربردهای مختلفی داشته که میتوان به مانیسمان آتش خوار، مانیسمان گالوانیزه سرد، مانیسمان گالوانیزه ی گرم، مانیسمان هیدرولیک، مانیسمان سیاه اشاره کرد که هر کدام از آنها برای موارد خاصی چون لوله های گازی، لوله های کابل برق و مخابراتی، استفاده در صنعت آبرسانی، کشاورزی و گلخانه تولید می شوند که همین امر بر لیست قیمت لوله ی مانیسمان تاثیر گذار خواهد بود.

ضخامت دیواره لوله ای که تولید شده است با توجه به حجم مذابی که در ابتدا وارد کرده ایم و همچنین میزان نیروی اعمالی و میزان دور بر دقیقه این دستگاه تعیین می شود. از این اتصالات برای متصل کردن لولهها در اندازههای همسان یا متفاوت و همچنین برای کنترل میزان جریان سیالات در درون لوله، استفاده میشود. میزان تحمل فشار این محصول مطابق استانداردهای روز دنیا در سیستمهای آب و فاضلاب و تأسیسات تا 30 بار و در سیستمهای صنعتی، نفت، گاز و پتروشیمی تا 60 بار و میزان تحمل دما تا 200 درجه سانتیگراد برآورد میگردد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به روش تولید لوله مانیسمان میتوانید به مقاله “ روش تولید لوله مانیسمان ” در وبلاگ اتصالات گاز آریا مراجعه فرمایید.

وقتی صحبت از لوله مانیسمان به میان می‌آید چه کاری انجام می‌دهند و چه کاری باید متفاوت انجام دهید

با توجه به اینکه در سال های اخیر ساخت و ساز و تاسیسات رشد سریعی داشته است، تولید انواع لوله ها نیز افزایش یافته است. در زمان خرید لوله مانیسمان به رده و تحمل فشاری آن توجه فرمایید تا مناسب ترین آن را برای تجهیزات صنعتی خود خریداری کنید. دوام بالا: وجود استحکام کافی و استفاده از مقاوم ترین مواد اولیه باعث شده تا لوله مانیسمان برای مدت زمانی طولانی بدون آسیب مورد استفاده قرار گیرد. از این لوله ها در مصارف و کارهای تاسیساتی استفاده می شود. یک مهندس آلمانی به نام مانیسمان پس از سالها تجربه و تحقیق توانست لولهای بدون درز را اختراع و به بازارهای جهانی به منظور مصارف بسیار متفاوت وارد کند.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان