TikTok در حال حرکت به سمت توافق امنیتی ایالات متحده است، اما موانع باقی مانده است

دولت بایدن و TikTok پیش نویس توافق اولیه ای را برای حل نگرانی های امنیت ملی ناشی از برنامه ویدیویی متعلق به چین تهیه کرده اند، اما با موانعی بر سر شرایط مواجه هستند، زیرا این پلت فرم در حال مذاکره برای ادامه فعالیت در ایالات متحده بدون تغییرات عمده در ساختار مالکیت خود است. افراد مطلع از بحث ها گفتند.

سه نفر از این افراد که به شرط صحبت در این باره صحبت کردند، گفتند که دو طرف پایه‌های معامله‌ای را تعیین کرده‌اند که طی آن TikTok تغییراتی در امنیت داده‌ها و حاکمیت خود ایجاد می‌کند بدون اینکه از مالک آن، غول اینترنتی چینی ByteDance، بفروشد. ناشناس ماندن زیرا مذاکرات محرمانه است.

دو طرف هنوز بر سر این توافق بالقوه درگیر هستند. وزارت دادگستری مذاکرات با TikTok و شماره آن را رهبری می کند. دو نفر از مقامات آگاه به این موضوع گفتند که لیزا موناکو، مقام دوم، نگرانی دارد که شرایط به اندازه کافی برای چین سخت نباشد. به گفته دو نفر از افراد مطلع، وزارت خزانه داری، که نقشی کلیدی در تایید معاملاتی که خطرات امنیت ملی را در بر می گیرد، نیز شک دارد که توافق بالقوه با TikTok بتواند به اندازه کافی مسائل امنیت ملی را حل کند. این می تواند تغییراتی در شرایط ایجاد کند و یک راه حل نهایی را برای ماه ها به تعویق بیاندازد.

TikTok، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی جهان، بیش از دو سال است که به دلیل روابط چینی‌اش در ایالات متحده تحت یک ابر قانونی قرار دارد. قانونگذاران و رگولاتورها بارها در مورد توانایی TikTok برای محافظت از داده های کاربران آمریکایی از مقامات چینی ابراز نگرانی کرده اند. رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ سعی کرد ByteDance را مجبور کند تا TikTok را در سال 2020 به یک شرکت آمریکایی بفروشد و تهدید کرد که برنامه را مسدود خواهد کرد.

در صورت تکمیل، توافق با دولت بایدن احتمالاً به شدت مورد بررسی قرار خواهد گرفت، زیرا TikTok به نمادی از فضای جنگ سرد در روابط بین پکن و واشنگتن تبدیل شده است. به عنوان بخشی از تلاوت، کشورها بر سر اولویت در فناوری و داده های دیجیتال می جنگند. شک و تردید نسبت به چین یکی از ویژگی های داخلی سیاست ایالات متحده است و این مذاکرات تنها چند هفته قبل از انتخابات میان دوره ای نوامبر انجام می شود.

همچنین ممکن است تکمیل یک توافق در یک لحظه سیاسی دشوار برای دولت بایدن دشوار باشد، چرا که این دولت انتقادات و اقدامات اجرایی خود را در مورد چین افزایش داده است. سیاست در قبال پکن، در حالی که به زبان دیپلماتیک‌تر بیان می‌شود، تفاوت اساسی با موضع کاخ سفید ترامپ ندارد و منعکس‌کننده سوء ظن نسبت به چین است که اکنون طیف سیاسی را در بر می‌گیرد. با این وجود، جمهوری خواهان از دولت به دلیل نرمش بیش از حد در قبال چین انتقاد کرده اند.

سناتور مارکو روبیو از فلوریدا، جمهوری خواه ارشد کمیته اطلاعاتی در بیانیه ای گفت: «هر چیزی که به جز جدایی کامل» TikTok از ByteDance «احتمالاً مسائل مهم امنیت ملی در مورد عملیات، داده ها و الگوریتم ها را حل نشده باقی می گذارد».

TikTok در حال مذاکره با نمایندگان کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده یا CFIUS، گروهی از آژانس‌های فدرال است که سرمایه‌گذاری‌های نهادهای خارجی در شرکت‌های آمریکایی را بررسی می‌کند تا نگرانی‌هایی را که این برنامه امنیت ملی را به خطر می‌اندازد، برطرف کند. این گروه باید توافقی را امضا کند و احتمالاً بایدن نیز رئیس جمهور این کشور باشد.

سخنگوی وزارت خزانه داری که این گروه را رهبری می کند، گفت که به عنوان یک موضوع کلی، کمیته “متعهد به انجام تمام اقدامات لازم در چارچوب اختیارات خود برای حفاظت از امنیت ملی ایالات متحده است.”

TikTok از اظهار نظر در مورد این مذاکرات خودداری کرد، اما گفت که “اطمینان دارد” که “در مسیری است که به طور کامل همه نگرانی های منطقی امنیت ملی ایالات متحده را برآورده کند.”

در جلسه استماع سنا در مورد رسانه‌های اجتماعی و امنیت ملی در این ماه، ونسا پاپاس، مدیر عامل TikTok، از تعهد به قطع ارتباط کارکنان در چین از داده‌های آمریکایی این اپلیکیشن خودداری کرد اما گفت هرگونه توافق با دولت «تمام نگرانی‌های امنیت ملی را برآورده می‌کند». “”

سخنگوی وزارت دادگستری و سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر خودداری کردند. ByteDance به درخواست نظر پاسخ نداد.


آنچه ما قبل از استفاده از منابع ناشناس در نظر می گیریم. آیا منابع اطلاعات را می دانند؟ انگیزه آنها برای گفتن به ما چیست؟ آیا آنها در گذشته قابل اعتماد بودن را ثابت کرده اند؟ آیا می توانیم اطلاعات را تایید کنیم؟ حتی با برآورده شدن این سوالات، تایمز از منابع ناشناس به عنوان آخرین راه حل استفاده می کند. گزارشگر و حداقل یک سردبیر هویت منبع را می دانند.

تنش ها بر سر TikTok سالهاست که افزایش یافته است. بعد از آقای ترامپ به ByteDance دستور داد برنامه را بفروشد یا در سال 2020 خطر مسدود شدن از فروشگاه‌های اپلیکیشن اپل و گوگل را تهدید می‌کند، به نظر می‌رسد این شرکت چینی برای فروش بخشی از TikTok به Oracle، شرکت آمریکایی رایانش ابری، به توافق رسیده است. اما این معامله هرگز بسته نشد و دادگاه فدرال علیه آقای او حکم داد. تلاش ترامپ برای مسدود کردن برنامه

این امر سرنوشت TikTok را در دست آقای Mr. بایدن او سال گذشته دستور عقب نشینی آقای را صادر کرد. درخواست ترامپ برای مسدود شدن TikTok. دولت او تصمیم گرفت سیاستی را در قبال این برنامه و سایر برنامه های متعلق به نهادهای خارجی ایجاد کند.

برنامه‌های دولت بایدن برای TikTok در ژوئن زمانی که BuzzFeed News گزارش داد که کارمندان این شرکت در چین به داده‌های TikTok ایالات متحده در سال جاری دسترسی داشتند، دوباره مورد توجه قرار گرفت.

مذاکرات بین CFIUS و TikTok به طول انجامید زیرا مقامات دست خود را در مورد سؤالات فنی پیچیده در مورد برنامه پیچیده بودند. آنها به جزئیات نزدیک تر شدند توافق در ماه های اخیر، دو نفر با آگاهی از بحث گفت.

به گفته افراد مطلع از بحث، بر اساس شرایط پیش نویس، TikTok تغییراتی را در سه حوزه اصلی ایجاد خواهد کرد.

دو نفر از این افراد گفتند، اول، TikTok داده‌های آمریکایی خود را صرفاً در سرورهای ایالات متحده، احتمالاً توسط Oracle، به جای سرورهای خود در سنگاپور و ویرجینیا ذخیره می‌کند. دوم، انتظار می‌رود اوراکل الگوریتم‌های قدرتمند TikTok را که محتوای پیشنهادی این برنامه را تعیین می‌کنند، در پاسخ به نگرانی‌هایی که دولت چین می‌تواند از فید آن به عنوان راهی برای تأثیرگذاری بر مردم آمریکا استفاده کند، نظارت کند. سه نفر با دانش گفتند که در نهایت، TikTok هیئتی از کارشناسان امنیتی ایجاد خواهد کرد که به دولت گزارش می دهند تا بر عملیات ایالات متحده نظارت کنند.

رویترز و BuzzFeed قبلاً از برنامه TikTok برای ذخیره داده های خود با Oracle خبر داده بودند. Axios قبلاً گزارش داده بود که اوراکل نظارت بر الگوریتم‌های TikTok را آغاز کرده است.

افراد آشنا به این موضوع گفتند که TikTok در مذاکرات توسط شرکت های حقوقی Covington & Burling و Skadden، Arps، Slate، Meagher & Flom نمایندگی می شود. در میان مقامات دولتی که در حال مذاکره برای یک معامله هستند، آدام هیکی، یک وکیل امنیت ملی وزارت دادگستری، دو نفر با اطلاع از مذاکرات گفتند.

شخص دیگری گفت که اوراکل مستقیماً در مذاکرات دخالت ندارد، اما دولت با او مشورت کرده است. اوراکل از اظهار نظر خودداری کرد.

شرایط پیش نویس توافق توسط خانم در حال بررسی است. موناکو، در میان دیگران، چهار نفر با اطلاع از این موضوع گفتند. یک مقام سابق امنیت ملی کاخ سفید اوباما، خانم. به گفته این افراد، موناکو به موضع سختگیرانه در قبال پکن شهرت دارد که تا حدی باعث کاهش سرعت حل‌وفصل شده است.

در دولت بایدن، مقامات به شیوه متفاوتی با چین برخورد می کنند. جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری، اغلب سازگارتر دیده می شود و خواستار کاهش برخی از تعرفه های ایالات متحده بر واردات چینی به دلیل باری است که بر دوش شرکت ها و مصرف کنندگان می گذارد. دیگران، مانند جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، از ایالات متحده خواسته اند تا روابط تجاری با چین را به دقت بررسی کند.

درک قیچی، کارشناس ارشد مؤسسه محافظه‌کار امریکن انترپرایز، با اشاره به کندی تصور شده دولت در صدور فرمان‌های اجرایی علیه چین، گفت: «به نظر نمی‌رسد پرزیدنت بایدن بتواند تصمیم بگیرد که از کدام طرف دولتش حمایت کند.»

آقای. بایدن در یک فرمان اجرایی در ماه جاری به CFIUS گفت که باید بررسی کند که آیا معاملات داده های ایالات متحده را در معرض دید دشمنان خارجی قرار می دهد یا خیر.

یک فرد مطلع گفت که کاخ سفید همچنین در حال کار بر روی دو دستور اجرایی دیگر برای رسیدگی به نگرانی‌ها در مورد چین است. این شخص گفت که می توان نگرانی هایی را که سرمایه گذاران آمریکایی در حال سرمایه گذاری در شرکت های چینی هستند برطرف کرد. به گفته شرکت دیالوژیک، شرکت‌های آمریکایی در سال جاری تاکنون حدود 15 میلیارد دلار برای معاملات در چین هزینه کرده‌اند، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 21 میلیارد دلار بود.

فرمان اجرایی دوم می‌تواند به دولت قدرت بیشتری بدهد تا برنامه‌هایی را که – مانند TikTok – می‌توانند اطلاعات را به یک قدرت خارجی درز کنند، بپذیرد.

آنتونیا تزینووا، شریک شرکت حقوقی Holland & Knight که متخصص در CFIUS و امنیت ملی است، گفت: هرگونه قطعنامه در مورد TikTok همچنین به احتمال زیاد “نقشه ای” برای رسیدگی به پرونده های مشابه در آینده ارائه می دهد. چین به‌عنوان یک تهدید تلقی می‌شود و داده‌های بزرگ یا داده‌ها به طور کلی نگران‌کننده هستند.»

کرستن نویز تحقیقات انجام داد.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان