WHO به وضعیت اضطراری جهانی Mpox پایان می دهد

اعلامیه WHO تصدیق این است که جهان با موفقیت یک شیوع بین المللی را حتی در حالی که هنوز از همه گیری کووید-19 درگیر بود، مدیریت کرد.

واکنش اولیه به شیوع، درست مانند زمانی که کووید شروع به گسترش کرد، پراکنده شد. اما اکثر کشورها توانستند همه گیری های خود را با ترکیبی از واکسیناسیون و تغییرات رفتاری در میان جوامع آسیب دیده سرکوب کنند.

Mpox دومین وضعیت اضطراری جهانی WHO در دو سال گذشته و هفتمین مورد از سال 2007 بود. این سازمان هفته گذشته نامگذاری Covid را لغو کرد، یک نقطه عطف مهم و البته تا حد زیادی نمادین.

در ژوئیه 2022، دکتر. تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل WHO، هیئت مشاورانی را که نتوانستند به توافق برسند، رد کرد و mpox را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد. تا آن زمان، شیوع این بیماری به بیش از 16000 مورد و پنج مورد مرگ در 75 کشور افزایش یافته بود.

تلفات جهانی در حال حاضر به بیش از 87000 مورد و 140 مرگ در 111 کشور رسیده است.

در سراسر جهان، حدود 84 درصد از مبتلایان مردانی بودند که با مردان رابطه جنسی داشتند. حدود نیمی از آنها نیز HIV داشتند. Mpox به ویژه برای افراد مبتلا به HIV که اغلب به شدت بیمار می شدند، خطرناک بود. حدود 15 درصد از مبتلایان به اچ‌آی‌وی پیشرفته که به‌شدت با mpox بیمار شدند، جان خود را از دست دادند.

کارشناسان بهداشت نگران هستند که ویروس ممکن است در تابستان امسال احیا شود، به ویژه پس از برنامه ریزی رویدادهای پراید در سراسر جهان در چند هفته آینده. شیوع سال گذشته به دنبال تجمعات بزرگ در اسپانیا و بلژیک بود.

برخی کشورها، به ویژه در منطقه غربی اقیانوس آرام، شاهد افزایش موارد ابتلا از 25 آوریل بوده اند و مکزیک 12 مورد مرگ جدید را گزارش کرده است. در ایالات متحده، مقامات شیکاگو در حال بررسی هشت مورد جدید هستند که بیشترین تعداد از نوامبر است.

برای کشورها همچنان مهم است که ظرفیت‌های خود را حفظ کنند و به تلاش‌های خود ادامه دهند، خطرات خود را ارزیابی کنند، نیازهای خود را برای پاسخگویی و اقدام فوری در صورت نیاز تعیین کنند. تدروس در جلسه کمیته اضطراری WHO در روز چهارشنبه گفت.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهان