tncibanner

دادگاه تصمیم دوران ترامپ را که پروژه جاده آلاسکا را مورد حمایت قرار داد، تجدید نظر خواهد کرد

یک دادگاه استیناف فدرال حکمی را که می‌توانست راه را برای پروژه ساخت جاده از طریق پناهگاه ملی حیات وحش در آلاسکا باز کند، لغو کرده است. دادگاه گفت که این پرونده را که شامل مبادله زمین است که توسط دولت ترامپ تایید شده است، دوباره بررسی خواهد کرد.

تصمیم دادگاه تجدیدنظر حوزه نهم برای بازگشایی پرونده، که در دستوری کوتاه روز پنجشنبه اعلام شد، حداقل یک پیروزی موقت برای گروه‌های حفاظت از این پروژه است. آنها و دیگران، از جمله جیمی کارتر، رئیس‌جمهور سابق، نگرانند که اجازه دادن به چنین مبادله اراضی به طور مؤثری قانون مهم دهه‌ها را که از ده‌ها میلیون هکتار از زمین‌های عمومی در سراسر آلاسکا محافظت می‌کند، نابود کند.

این تصمیم، حکمی را که در ماه مارس توسط هیئتی متشکل از سه تن از قضات دادگاه صادر شده بود، لغو کرد. دادگاه کامل گفت که در ماه دسامبر به استدلال های این پرونده رسیدگی خواهد کرد.

پیتر وینسور، مدیر اجرایی لیگ وحش آلاسکا، در بیانیه‌ای گفت: «ما از حکم دادگاه مبنی بر اعطای یک جلسه بازپرسی استقبال می‌کنیم و راه را برای گزینه‌های امن‌تر برای حفاظت از محیط زیست باز می‌کنیم.» این گروه یکی از 9 نفری بود که برای رسیدگی مجدد به این پرونده از دادگاه درخواست کرده بودند.

در یک اقدام حقوقی نادر توسط رئیس جمهور سابق، آقای. کارتر برای حمایت از گروه‌های حفاظتی کوتاهی کرده بود. او تصمیم قبلی را “خطرناک” توصیف کرد و گفت که این قانون “قانون حفاظت از اراضی با منافع ملی آلاسکا” معروف به “آنیلکا” را که از آن دفاع کرده بود و در سال 1980 و نزدیک به پایان دوره ریاست جمهوری او به تصویب رسید، اشتباه تفسیر کرد.

این قانون از بیش از 100 میلیون جریب زمین در ایالت محافظت می کند، از جمله نزدیک به 60 میلیون هکتار که به عنوان بیابان تعیین شده است. آقای. کارتر، در پاسخ به پرسش‌های نیویورک تایمز پس از تشکیل پرونده، گفت آنیلکا “شاید مهم‌ترین دستاورد داخلی زندگی سیاسی من باشد.”

ساکنان کینگ کوو، یک جامعه منزوی در نزدیکی جزایر آلوتی، و رهبران سیاسی ایالتی مدت‌ها به دنبال ساخت جاده‌ای به طول 40 مایل بودند که عمدتاً سنگ‌ریزه‌شده است، که کینگ کوو را به یک فرودگاه بزرگ با شرایط آب و هوایی در یک جامعه دیگر متصل می‌کرد. اما 11 مایل این جاده از پناهگاه ملی حیات وحش ایزمبک می‌گذرد، 300000 هکتار که شامل تالاب‌های وسیعی است که توقفگاه اصلی غازها و سایر پرندگان مهاجر است.

ساکنان کینگ کوو و دیگران می گویند که جاده مورد نیاز است تا روستاییان بتوانند از مراقبت های پزشکی فوری کافی در انکوریج، در 600 مایلی شرق برخوردار شوند. مخالفان می گویند که این پروژه بیشتر در مورد حمل و نقل ماهی از تجارت اصلی King Cove، یک پردازشگر ماهی قزل آلا است.

در سال 2019، دیوید برنهارت، وزیر کشور وقت دولت ترامپ، توافقی را تصویب کرد که بر اساس آن زمین متعلق به یک شرکت محلی روستایی بومی با یک راهرو زمین در داخل پناهگاه مبادله می شد.

یک دادگاه منطقه فدرال این معامله را در سال 2020 رد کرد. این تصمیم در ماه مارس توسط هیئت سه قاضی لغو شد. این رای 2 به 1 بود و دو قاضی منصوب شده توسط ترامپ موافق بودند. نظر اکثریت دریافت که آقای. برنهارت پس از سنجش منافع اقتصادی و اجتماعی جاده به ساکنان کینگ کوو در برابر هر گونه آسیب زیست محیطی که ممکن بود ایجاد کند، در تصویب مبادله زمین به درستی عمل کرده بود.

گروه های حفاظت و آقای. کارتر استدلال کرد که آنیلکا به وزیر کشور اختیاری برای در نظر گرفتن ارزش اقتصادی و اجتماعی نداد. این گروه ها گفتند که با اجازه دادن به مبادله زمین، هیئت متشکل از سه قاضی عملاً به وزیران کشور آینده اجازه می دهد تا مرزهای زمین های عمومی در آلاسکا را به دلخواه خود بازنویسی کنند.

دولت بایدن از مبادله زمین حمایت کرده بود و استدلال می کرد که تفسیر گروه های حفاظت از آنیلکا به شدت توانایی وزارت کشور برای انجام مبادله زمین را محدود می کند.

سخنگوی وزارت کشور روز جمعه گفت که این وزارت در حال بررسی این پرونده است.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما